اخبار

هفتمین یادواره صلح با شعار صلح مقاومت و امید در برج آزادی تهران

همزمان با روز جهانی صلح و آغاز هفته دفاع مقدس هفتمین یادواره صلح، مقاومت، امید با حضور هنرمندان و شخصیت های فرهنگی هنری روز پنجشنبه ۳۱ شهریور ساعت ۱۱ در مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی تهران افتتاح می‌شود.

ادامه مطلب »
Uncategorized @fa

تاکید بر توسعه روابط فرهنگی و هنری ایران و سوریه

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری مشترک با لبانه مشوح وزیر فرهنگ سوریه از برپایی هفته فرهنگی ایران طی هفته های آینده در دمشق خبر داد و گفت: تفاهم نامه فرهنگی ایران و سوریه نیز در آینده نزدیک به امضا خواهد رسید.

ادامه مطلب »
اخبار بنیاد رودکی

مجید انتظامی در نشست «همراه خاطره‌ها»: پس از ۱۰ سال به صحنه برمی‌گردم / عاشق دفاع مقدس بودم

مجید انتظامی در نشست رسانه‌ای رویداد موسیقیایی «همراه خاطره‌ها» جزییات این برنامه را که بعد از ۱۰ سال به رهبری وی برگزار می‌شود، تشریح کرد.

ادامه مطلب »
اخبار بنیاد رودکی

مأموریت جدید برای اعتلای ارکسترهای ملی ایران و سمفونیک تهران / انتخاب ۱۰ عضو شورای هنری ارکسترها و قدردانی از اعضای دوره گذشته

با انتخاب و معرفی اعضای جدید شوراهای ارکستر ملی ایران و ارکستر سمفونیک تهران، از اعضای دوره گذشته این شوراها قدردانی شد.

ادامه مطلب »
اخبار بنیاد رودکی

اهتمام ایران و آذربایجان به گسترش تعاملات فرهنگی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری مشترک با همتای آذربایجانی خود، گفت: سفر وزیر فرهنگ آذربایجان به ایران، آغاز فصل نوینی در گسترش ارتباطات تاریخی، فرهنگی و تمدنی مشترک بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان است.

ادامه مطلب »
اخبار بنیاد رودکی

حضور وزیر فرهنگ در نمایش هنرمندان موسسه خیریه بچه‌های باران

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شب گذشته با حضور در تالار حافظ به تماشای اجرای گروه تئاتر بچه‌های باران نشست و فعالیت‌های هنری این هنرمندان دارای مشکل حرکتی و جسمی را تشویق کرد.

ادامه مطلب »
اخبار بنیاد رودکی

تکریم از مهدی افضلی در بنیاد رودکی / مسیر گام دوم، حرکت به سوی هنر متعالی؛ راهبرد مدیرعامل جدید

مراسم تکریم و تودیع مهدی افضلی و معارفه مجید زین‌العابدین، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل بنیاد رودکی در تالار رودکی برگزار شد.

ادامه مطلب »
اخبار بنیاد رودکی

تاکید وزیر فرهنگ بر صیانت از زبان فارسی / حدادعادل از فرصت‌ها و تهدیدهای زبان فارسی گفت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی گفت: تصمیم داریم به‌طور جدی به وظایف قانونی خود در صیانت از زبان و ادب فارسی عمل و آن را از دیگر نهادها نیز مطالبه کنیم.

ادامه مطلب »
اخبار بنیاد رودکی

در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با وزیر فرهنگ لبنان: تاکید تهران- بیروت بر توسعه روابط فرهنگی و هنری

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزیر فرهنگ لبنان در دیداری، با اشاره به روابط و اشتراکات دیرینه فرهنگی و هنری، بر توسعه تعاملات و گسترش همکاری‌های دوجانبه فرهنگی و هنری تاکید کردند.

ادامه مطلب »
اخبار بنیاد رودکی

جزئیات برگزاری آیین پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت فردوسی/ زنگ پاسداشت فارسی در تمام مدارس ایران نواخته می‌شود

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: زبان فارسی عامل همبستگی و هویت ملی ماست و دشمنان ایران با ایجاد تفرقه دشمن زبان و ادبیات فارسی هستند و سال‌ها و ماه‌های اخیر شاهد تحریفات رسانه‌ای دشمنان بوده‌ایم.

ادامه مطلب »
اخبار بنیاد رودکی

دونوازی نوازندگان ایتالیایی در تالار وحدت

با مشارکت سفارت ایتالیا در ایران و بنیاد فرهنگی هنری رودکی، کنسرت دونوازی گروه دوئت پائولو فرسو با حضور پائولو فرسو و مارکوباردوسیکا، روز دوشنبه ۲۳ اسفند ماه ساعت ۱۹ در تالار وحدت برگزار شد.
عکاس: گاتا ضیاتبری

ادامه مطلب »
اخبار

تکریم ایثارگران، خانواده شهیدان و راویان راهیان نور در روز بزرگداشت شهدا

آیین تجلیل و تکریم ایثارگران و خانواده معظم شهدای معاونت هنری و راویان راهیان نور همزمان با روز بزرگداشت شهدا با حضور محمود سالاری، معاون امور هنری وزیر ارشاد برگزار شد.

ادامه مطلب »
اخبار

رویداد گروه سازهای ایرانی بنیاد رودکی با عنوان «ساز نو سده»

رویداد موسیقایی گروه سازهای ایرانی بنیاد رودکی با عنوان «ساز نو سده»، شامگاه یکشنبه ۲۲ اسفند ماه به میزبانی وزارت امور خارجه در تالار وحدت اجرا شد. در این اجرا «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه، سفرا، روسای نمایندگی‌های سیاسی و سازمان‌های بین‌المللی مقیم تهران حضور داشتند.
عکاس: رها احمدی

ادامه مطلب »
اخبار بنیاد رودکی

جشن بزرگداشت شاعر پارسی برگزار شد/ نظامی گنجوی نشانه وحدت همه اقوام فارسی‌زبان و قله رفیع هنر اسلامی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه جمعه ۲۰ اسفند در آیین بزرگداشت حکیم نظامی در تالار وحدت گفت: حکیم نظامی شاعری وحدت‌بخش میان همه اقوام فارسی‌زبان و از محورهای وحدت‌آفرین برای کسانی است که به اعتلای فرهنگ می‌اندیشند.

ادامه مطلب »