preloader-matrix

بازدید رایگان کودکان از برج آزادی به مناسبت روز جهانی کودک

برج آزادی به مناسبت روز جهانی و هفته ملی کودک، پذیرای بازدید رایگان کودکان و خانواده‌هایشان است.

به گزارش روابط عمومی برج آزادی، فرزاد هوشیار پارسیان رئیس برج آزادی ضمن اعلام این خبر افزود که برج آزادی با همکاری اداره مشارکت‌های شهروندی شهرداری تهران به منظور ایجاد فضایی شاد و کودکانه در هفته ملی کودک امکان بازدید رایگان از این بنای تاریخی و استفاده از امکانات موزه‌ای و معماری را فراهم کرده است.

خانواده ها می توانند به همراه کودکان خود از ساعت۹تا۱۷ از تاریخ ۱۷ تا ۲۲ مهر ماه به صورت رایگان از برج آزادی بازدید کنند.

برج آزادی نمادی از شکوه معماری ایرانی اسلامی در غرب پایتخت، آمیزه ای از سنت معماری ایرانی با عناصر مدرن است که نماد شکوه تاریخ ایران است. میدانی که در امتداد تاریخ ایران اسلامی ساخته شده است که معماری بنا تلفیقی از معماری باستانی، اسلامی و مدرن بوده و با بهره گیری از هندسه دوران ساسانی و اسلامی در حد اعتلای خود به خوبی مشهود است. طراحی و ساخت برج آزادی در سال ۱۳۴۸ به حسین امانت سپرده می شود و در ۲۴ مهر ماه ۱۳۵۰ پس از سی ماه تلاش به بهره برداری رسید.استخوان بندی اصلی بنا از بتن مسلح بوده و در ساخت آن از سنگها و مصالح ایرانی استفاده شده است که به عنوان نمونه در نمای آن ۲۵هزار قطعه سنگ سفید معادن جوشقان اصفهان در ۱۵هزار شکل متفاوت هندسی با سطوح پیچیده به کار رفته است. پایه‌های اصلی بنا در مستطیلی به ابعاد ۶۳ در ۴۲متر استوار گشته و ارتفاع برج آزادی از سطح میدان ۴۵متر می باشد. مجموعه در آزادی با برخورداری از فضای وسیع زیرین و سالن های متنوع و کاربردی از جمله طبقات برج (۳طبقه)، تالار ایران شناسی، گذر گاه پیشینیان، تالار کهن (موزه عکاسی )، تالار آینه (دیوراما ) ، سالن دانستنیها، راهرو اقوام، نگارخانه، راهروی تکنولوژی، سالن آمفی تئاتر، کتابخانه(تالار فرهنگ)، موزه شهاب سنگ و سینما سیمولیشن محیطی برای برگزاری برنامه های فرهنگی هنری فراهم کرده است.