preloader-matrix

حمایت ویژه وزارت فرهنگ از اجرای آثار فاخر در حوزه هنر دینی

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ شامگاه گذشته دوشنبه پس از تماشای موسیقی نمایش«علمدار» گفت: حمایت از نگرش ها و برنامه های همسو با علایق هویتی مردم یکی از رویکردهای اصلی وزارت فرهنگ در دوره جدید است و وزارت فرهنگ از اجرای آثار فاخر هنر دینی حمایت ویژه خواهد کرد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ،  شامگاه دوشنبه چهاردهم شهریورماه که به همراه خانواده خود به تماشای نمایش-موسیقی علمدار در تالار وحدت نشست، در حاشیه این اجرا به اهمیت برگزاری چنین برنامه های فرهنگی و هنری در  کشور اشاره کرد و گفت: در سال های اخیر به خاطر همه گیری کرونا، بسیاری از برنامه های فرهنگی هنری تعطیل شده بود اما موفقیت اخیر در عبور از بحران کرونا در ایران، فرصت بهره مندی مردم از چنین اجراهایی را فراهم کرده است.
اسماعیلی با تقدیر از عوامل نمایش موسیقی علمدار به خصوص پرویز پرستویی به عنوان روایتگر این اثر دینی گفت: اجرای این کار فاخر در ماه صفر که ماه حزن و اندوه آل الله است، نشانه همراهی عملی هنرمندان کشور با علایق دینی و مذهبی مردم است.
وی تاکید کرد: سیاست اصلی ما در وزارت فرهنگ حمایت از چنین نگرش  و اجرای برنامه هایی از این دست است و امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته از سوی بنیاد رودکی، در روزها و ماه های آینده، تداوم اجراهای همسو با علایق هویتی و تاریخی مردم ایران را شاهد باشیم.
وزیر فرهنگ در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره تلاش های دولت مردمی برای تامین زیرساخت های فرهنگی در سراسر کشور گفت: در ماه های اخیر چند مجموعه مهم از تالارهای مرکزی در استان ها افتتاح شد و چندین تالار مرکزی در نوبت افتتاح قرار دارند که این مجموعه ها از فناوری های روزآمد برای اجرای تئاتر و نمایش فیلم بهره می برند.
وی تصریح کرد: امکان اجرای چنین طرح هایی با فوریت و سرعت قابل قبول طی یکسال اخیر در نقاط مختلف کشور فراهم شده است که این مسئله نشان دهنده تحقق عدالت فرهنگی به عنوان شعار دولت انقلابی است.
موسیقی‌نمایش عاشورایی «علمدار» با همراهی ارکستر سمفونیک تهران در ایّام منتهی به اربعین حسینی (ع) در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.
علمدار، روایت دلاوری و وفاداری حضرت ابوالفضل العباس (ع) در ۱۱ پرده نمایشی به روایتگری پرویز پرستویی، به همت بنیاد رودکی و با همکاری مؤسسه فرهنگی «خادمین علی ابن ابیطالب (ع)» از ۱۴ تا ۱۸ شهریور اجرا می‌شود.
ارکستر سمفونیک تهران را در این اجرا بردیا کیارس رهبری می‌کند که با همراهی گروه آوازی، آهنگسازی پوریا خادم و آواز پوریا اخواص همراه است.
بلیت‌های موسیقی- نمایش «علمدار»، به صورت همت عالی فروخته می‌شود و همه عواید حاصل از هنری فروش اجراهای این اثر، صرف کمک به خانواده‌های بی‌سرپرست، ساخت خانه، مدارس و خانه بهداشت و اشتغال‌زایی در مناطق محروم می‌شود.
 گفتنی است در پایان این برنامه وزیر فرهنگ با حضور در پشت صحنه این رویداد هنری ضمن قدردانی از تلاش تمامی عوامل این رویداد هنری با ایشان به گفتگو نشست.