preloader-matrix

روز اول از جشنواره تئاتر فجر به نرجس خانعلی زاده تقدیم شد / در دومین روز “تئاتر فجر ۳۹” چه آثاری اجرا می‌شوند؟

به پاس قدردانی از زحمات و فداکاری کادر سلامت و درمان در جریان مبارزه با کرونا، روز اول سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به نرجس خانعلی زاده اولین شهید سلامت تقدیم شد.

 

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر، اجراهای هر روز از سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به منظور تقدیر از زحمات و تلاش‌های فداکارانه کادر درمان و سلامت و جانفشانی شهدای سلامت در راه مقابله با کرونا به یک شهید مدافع سلامت تقدیم می‌شود.

 

در جریان این رویداد، روز گذشته (شنبه ۱۱ بهمن) اجراهای روز نخست سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به نرجس خانعلی زاده اولین شهید مدافع سلامت تقدیم شد.

 

نرجس خانعلی‌زاده در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۷۴، در کلاچای بدنیا آمد.

 

وی که به‌ عنوان پرستار در بخش اورژانس بیمارستان میلاد شهر لاهیجان مشغول به خدمت بود، در تاریخ ۴ اسفند ۱۳۹۸ در پی شیوع گسترده ویروس کرونا با عوارض مشابه ابتلا به ویروس کرونا، در حین رسیدگی به بیماران و به دلیل عوارض ریوی و تنگی نفس در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری شد. نرجس خانعلی‌زاده روز ۶ اسفند ۱۳۹۸، در بیمارستان میلاد لاهیجان درگذشت و نخستین قربانی ثبت ‌شده از میان کادر پزشکی، در شرایط همه‌گیری کروناویروس در کشورمان بود.

 

 

 

در دومین روز “تئاتر فجر ۳۹” چه آثاری اجرا می‌شوند؟

 

امروز یکشنبه ۱۲ بهمن‌ماه همزمان با روز دوم این رویداد، تالار وحدت، مجموعه تئاتر شهر، تئاتر مولوی، تماشاخانه ایرانشهر و تالار حافظ میزبان دومین روز از اجراهای صحنه‌ای آثار این دوره از جشنواره خواهند بود.

 

اجراهای صحنه‌ای

 

“تالار وحدت” از امروز تا پایان برگزاری جشنواره سی‌ونهم از ساعت ۱۸:۳۰ میزبان اجرای نمایش “سرباز” به کارگردانی حسین پارسایی خواهد بود.

 

در مجموعه “تئاتر شهر” هم تالار اصلی در تمام روزهای برگزاری جشنواره از ساعت ۱۸ میزبان اجرای‌ نمایش “گرگاس‌ها یا روزبخیر‌آقای وزیر” به کارگردانی حمیدرضا نعیمی خواهد بود.

 

“ایوب‌خان” به کارگردانی امیر دژاکام امروز ساعت ۱۷ در تالار چارسو اجرا می‌شود. تالار سایه در ساعت ۱۵ میزبان اجرای نمایش “گودو” به کارگردانی ابوالقاسم احدیان خواهد بود و “جوادیه(بیست‌متری)” به کارگردانی رضا بهرامی هم در ساعت ۱۷ در تالار قشقایی روی صحنه می‌رود.

 

در “تئاتر مولوی” و در ساعت ۱۵ نمایش “بیداری به وقت خون” به کارگردانی احسان جانمی اجرا می‌شود.

 

تماشاخانه “ایرانشهر” هم در دو سالن “دکتر ناظرزاده” و “استاد سمندریان” میزبان آثار این دوره از جشنواره است. در ساعت ۱۷ نمایش “کمدی‌زا” به کارکردانی کاوه مهدوی در سالن ناظرزاده اجرا می‌شود. ساعت ۱۹ هم نمایش “اسموکینگ روم” به کارگردانی سعید زارعی در سالن سمندریان روی صحنه می‌رود.

 

“تالار حافظ” هم ساعت ۱۹ امروز میزبان نمایش “راشومون” به کارگردان احسان عبدالملکی دارابی خواهد بود.

 

نمایش‌های خیابانی

 

امروز یکشنبه ۱۲ بهمن‌ماه و در بخش نمایش‌های خیابانی و دیگرگونه‌ها، از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۸:۳۰ در محوطه مقابل تالار وحدت به ترتیب نمایش‌های “حس”، “لال بهیگ”، “مجلس حماسه‌خوانی نفر ششم”، “قاصد” و “هیچکس همچون تو مرد میدان نیست” اجرا می‌شود.

 

در محوطه آب‌نمای بازار بزرگ “ایران‌مال” هم در دو نوبت ۱۸:۳۰ و ۱۹ دو نمایش “حس” و “لال بهیگ” اجرا خواهد شد.

 

“ایوان انتظار” مترو میدان ولیعصر(عج) هم امروز در ساعت ۱۱ میزبان اجرای نمایش “هیچ کس همچون تو مرد میدان نیست” و پس از آن در ساعت ۱۱:۳۰ میزبان نمایش “قاصد” خواهد بود.

 

دیگرگونه‌ها

 

نمایش “دموکراسی سفارشی” به کارگردانی میلاد جباری مولانا هم در بخش “دیگرگونه‌ها” امروز ۱۲ بهمن‌ماه در ساعت ۱۸:۳۰ در باغ موزه قصر اجرا می‌شود. اجرای این نمایش تا ۱۹ بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت.

 

نمایش “میکرومکبث” به کارگردانی حسین دریس هم در بخش “دیگرگونه‌ها” امروز ۱۲ بهمن‌ماه در ساعت ۱۸ در تئاتر محراب اجرا می‌شود. اجرای این نمایش تا ۱۵ بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت.

 

نمایش “آنتروپی” به کارگردانی زهرا رفیعی در این بخش از ساعت ۱۶ در فضای مجازی اجرا می‌شود. اجرای این نمایش تا ۱۹ بهمن ادامه خواهد داشت.

 

سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به دبیری حسین مسافرآستانه تا۲۰ بهمن ۹۹  در حال برگزاری است. آدرس سایت جشنواره www.fitf.ir است.