preloader-matrix

مراسم روز درختکاری در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد

مراسم روز درختکاری با حضور جمعی از هنرمندان در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

مراسم روز درختکاری با حضور جمعی از هنرمندان در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، به مناسبت ۱۵ اسفند ماه و روز درختکاری و به منظور ترویج این رویداد مهم، مراسمی به همت فرهنگسرای نیاوران با حضور تعدادی از هنرمندان سرشناس برگزار شد.
در این مراسم، تعداد ۲۰ اصله نهال توسط هنرمندان سرشناس رشته‌های مختلف در محوطه فضای سبز این فرهنگسرا غرس شد.
ابوالفضل همراه، رئیس فرهنگسرای نیاوران که خود از هنرمندان تئاتر و سینما است در مراسم افتتاح این رویداد ضمن خوش آمدگویی به میهمانان و تبریک اعیاد شعبانیه گفت: درخت یکی از مهمترین عناصر در اکوسیستم جهانی است و فواید زیادی برای بشریت دارد ولیکن با پیشرفت تمدن آنطور که شایسته است از سوی بشریت جدی گرفته نمی‌شود و حتی به دلیل منافع شاهد آسیب‌های جدی از سوی آنان هستیم. لذا در کشورها و فرهنگ‌های مختلف برای نشان دادن اهمیت جایگاه درختان در زندگی انسان‌ها روز و یا روزهایی برای طبیعت درنظر گرفته شده و به نوعی پیوند انسان و طبیعت است. در ایران عزیزمان نیز روز ۱۵ اسفند ماه را روز درختکاری نام نهادند و در این روز مردم کشورمان در هر جایگاه و موقعیتی که دارند درخت می‌کارند.

او در ادامه افزود: هنرمندان کشورمان نیز سال‌هاست در کنار مردم عزیزمان در این رویداد مهم شرکت می‌کنند. امسال ما در فرهنگسرای نیاوران تصمیم گرفتیم به هر مناسبتی یک درخت بکاریم و شروع این حرکت از برنامه سرو ایرانی و با کاشت درخت سرو ایرانی و به نام قهرمان شهید حاج قاسم سلیمانی آغاز شد و امیدواریم این حرکت فرهنگی ادامه‌دار باشد.
در انتهای این مراسم نیز هنرمندان هرکدام درختی کاشتند و این درخت بنام خودشان پلاک شد. از هنرمندانی که در این مراسم حضور داشتند می‌توان به عزت‌اله رمضانی، فرهاد آئیش، محمود دینی، سیروس همتی، علیرام نوری، محمدهادی فدوی، جواد بختیاری و مرام نوری اشاره کرد.