تاکید بر توسعه روابط فرهنگی و هنری ایران و سوریه

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ شامگاه سه شنبه، بیست و دوم شهریورماه در نشست خبری مشترک با لبانه مشوح وزیر فرهنگ سوریه که در تالار وحدت برگزار شد، گفت: ایران و سوریه بر اساس مشترکات تاریخی عمیق از ظرفیت های فراوانی برای همکاری های دوجانبه فرهنگی و هنری برخوردار هستند.
اسماعیلی ادامه داد: در دیدار و رایزنی با وزیر فرهنگ سوریه بر آمادگی کامل دو طرف برای تعمیق و گسترش روابط فرهنگی هنری تاکید شد.
وزیر فرهنگ با اشاره به تحولات سوریه در سال های اخیر گفت: از سویی جمهوری اسلامی ایران و سوریه سال هاست به عنوان دو کشور دوست و برادر با صهیونیسم جریان های تکفیری مقابله می کنند و از سوی دیگر ملت سوریه با تکیه بر ریشه های عمیق تمدنی خود بخوبی از دشواری های سال های گذشته گذر کرده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در دوره پیش رو، عزم دو کشور بر گسترش روابط فرهنگی و هنری است و به این منظور تفاهم نامه کامل فرهنگی ایران و سوریه در آینده نزدیک به امضا خواهد رسید.
اسماعیلی همچنین در پایان از برپایی هفته فرهنگی ایران در دمشق طی هفته های آتی خبر داد.
 چشم انداز وسیع ارتباط فرهنگی ایران و سوریه 
همچنین وزیر فرهنگ سوریه در این نشست خبری مشترک با اشاره به تاریخ و تمدن غنی دو کشور گفت: در سال های گذشته هجوم نیروهای تکفیری بار دیگر سوریه و ایران را در کنار هم قرار داد.
وی ادامه داد: نیروهای تکفیری به دنبال محو هویت و تاریخ عمیق سوریه بودند اما شهروندان سوریه حتی یک لحظه از مقاومت مایوس نشدند.
 وی با اشاره به چشم انداز وسیع ارتباط فرهنگی دو کشور  گفت: آمادگی داریم سطح روابط فرهنگی و هنری سوریه و ایران را در بالاترین سطح ممکن ارتقا دهیم.
گفتنی است در حاشیه این نشست خبری مشترک لبانه مشوح وزیر فرهنگ سوریه از بخش های مختلف تالار وحدت بازدید به عمل آورد.
برچسب‌ها