به دنبال گسترش تعاملات فرهنگی و هنری با کشورهای دوست و مسلمان هستیم

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ظهر امروز دوشنبه چهاردهم فروردین ماه با محمد حمید وزیر فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی نیجر در مجموعه تالار وحدت تهران دیدار و گفتگو کرد.

اسماعیلی در این دیدار ضمن خیر مقدم به وزیر فرهنگ، گردشگردی و صنایع دستی نیجر بابت حضور در ایران و شرکت در بخش بین الملل نمایشگاه بین المللی قرآن کریم گفت: امیدواریم حضور کشور دوست نیجر در بخش بین الملل نمایشگاه قرآن کریم سرآغاز دور جدید ارتباطات فرهنگی میان دو کشور باشد.

وی با بیان اینکه نمایشگاه بین المللی قرآن کریم همزمان با سی امین سال برپایی خود، به رویدادی کم نظیر در حوزه قرآن و عترت بدل شده است، خاطرنشان کرد: چنین رویدادهایی فضای خوبی برای گسترش همکاری‌ها متقابل میان کشورهای مسلمان به شمار می‌رود و می تواند زمینه مناسبی برای ارتقای سایر حوزه های فرهنگی و هنری فراهم کند.

وزیر فرهنگ با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران به دنبال گسترش تعاملات فرهنگی و هنری با کشورهای دوست و مسلمان است، تصریح کرد: خوشبختانه زمینه های گسترده ای برای همکاری‌های متقابل میان دو کشور ایران و نیجر وجود دارد و امیدواریم با ارتقای این تعاملات شاهد برپایی هفته های فرهنگی مشترک در پایتخت های دو کشور باشیم.

همچنین محمد حمید، وزیر فرهنگ گردشگردی و صنایع دستی نیجر در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور در ایران و شرکت در بخش بین الملل سی امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم گفت: بدون تردید حضور در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم به ارتقای روابط فرهنگی دو کشور ایران و نیجر کمک خواهد کرد.

وی همچنین امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک در حوزه های فرهنگی و هنری را مهم برشمرد و گفت: امیدواریم در حوزه هایی چون فیلمسازی و چاپ و نشر نیز از تجربیات گرانبهای کشور ایران بهره ببریم.

گفتنی است، در پایان این دیدار وزیر فرهنگ کشورمان کتاب چهارزبانه خلیج فارس را به همتای نیجری اهدا کرد. همچنین محمد حمید، وزیر فرهنگ گردشگردی و صنایع دستی نیجر نیز پس از پایان این دیدار به همراه هیات همراه از بخش های مختلف مجموعه تالار وحدت تهران بازدید به عمل آورد.

برچسب‌ها