توصیف مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درباره اجرای همراه با خاطره‌ها بی نظیر و فراموش ناشدنی

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درباره اجرای همراه با خاطره‌ها گفت: شاهد اجرای بی نظیر ارکستر موسیقی ملی ایران بودیم که فراموش ناشدنی بود.
به گزارش روابط عمومی بنیاد رودکی، حامد علامتی معاون وزیر آموزش و پرورش و مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حاشیه سومین شب اجرای دوباره ارکستر موسیقی ملی ایران، «همراه با خاطره‌ها» با بیان اینکه «استاد مجید انتظامی شخصیتی تکرار نشدنی هستند»، اظهار کرد: امشب شاهد اجرای بی‌نظیر ارکستر موسیقی ملی ایران به رهبری استاد انتظامی بودیم که مثل همیشه همه افراد حاضر در تالار وحدت را به گذشته برد. هماهنگی بسیار عالی و بالایی میان همه اعضای ارکستر و گروه کر وجود داشت که بسیار لذت‌بخش بود. استاد دارای آثار خاطره‌انگیزی از جمله «از کرخه تا راین»، «بوی پیراهن یوسف» و «بچه‌های کوه‌های آلپ» است که این آثار برای جوانان دهه‌ شصتی و هفتادی سراسر خاطره است.
وی همچنین در توصیف حال و هوای تالار وحدت هنگام اجرا گفت: سالن هیجان بالایی داشت و شاهد بودیم که در میان اجرای قطعات مخاطبان به ابراز احساسات درباره استاد پرداختند که این نشان می‌دهد مردم چقدر استاد انتظامی را دوست دارند.
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همچنین با اشاره به همکاری قبلی استاد انتظامی با این مجموعه خاطرنشان کرد: استاد مجید انتظامی از اساتیدی است که همکاری بسیار خوبی در کانون پرورش فکری داشته است و در جریان فعالیت‌های دهه شصت ایشان در کانون قطعات ارزشمندی از جمله قطعه بچه‌های کوه‌های آلپ به جای مانده است.
علامتی همچنین گفت: در پی انفجار تروریستی در کرمان و به شهادت رسیدن تعدادی از هموطنان‌مان، استاد انتظامی چند شب پیش اجرای خود را به شهدای کرمان تقدیم کردند که اقدام ارزشمندی است.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه بنیاد رودکی سهم بسیار موثری در اعتلای موسیقی فاخر به واسطه ارکستر موسیقی ملی ایران دارد، اظهار کرد: آثار ارکستر موسیقی ملی ایران ریشه در فرهنگ ایران دارد و از فرهنگ ما جدا نشدنی است؛ بنیاد رودکی به عنوان متولی ارکستر موسیقی ملی با برگزاری چنین برنامه‌هایی موجب پویایی در جامعه می‌شود. آثار فاخر اساتید ارزنده موسیقی که در مجموعه‌ی بنیاد رودکی تولید و عرضه می‌شوند، بسیار ارزشمند و آثار و میراث ملموس کشور هستند و آیندگان از این آثار بهره می‌برند و آنها را قضاوت می‌کنند.
«همراه با خاطره‌ها» که شامل خاطره انگیزترین آثار استاد مجید انتظامی است پیشتر نیز طی ۵ شب از ۱۴ تا ۱۸ آذرماه سال جاری، به رهبری مجید انتظامی روی صحنه رفته بود که به دلیل استقبال مخاطبان از این اجرا، کنسرت «همراه با خاطره‌ها» دوباره طی ۵ شب از ۱۵ تا ۱۹ دی ماه در تالار وحدت برگزار می‌شود.

انتهای پیام

برچسب‌ها